Predohravané 27. kolo Slovnaft extraligy

16.09.2008 Celý región

HK AQUACITY Poprad - SKI PARK MHK Kežmarok 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Góly: 21. Kroták (Buc, Jarolín) - 11. Palovčík (Drotár), 23. Bartečko (Palovčík, Škovira), 34. Slaninák (Jelínek), 49. Slaninák (Jasovský), rozhodovali: Lokšík - Gajan, Kalina
vylúčení: 6:5
presilovky: 0:1
oslabenia: 0:1
3192 divákov

Zostavy:
Poprad: Šimonovič - Michal Segľa, Kasík, Fabian, Dora, O. Malinský, Bambúch, M. Procházka, Bakoš - Kroták, Jarolín, Buc - Martin Slovák, Šechný, Kolusz - Martin Segľa, A. Lapšanský, Holečko - Piatak, Korenko
Kežmarok: Klempa - Sadiki, D. Brejčák, J. Marcinko, Jelínek, R. Gavalier, M. Žemba, Bednár, Mašlonka - Škovira, Svitana, Bartečko - Pavol Segľa, Palovčík, Drotár - Jasovský, Slaninák, Fedor - Čížek, V. Žemba, R. Schneider

Rozsiahla rekonštrukcia, obmeny kádrov, zmenšená plocha, k tomu susedská rivalita a premiéra to boli poriadne tromfy pre toto derby. Na kanadské rozmery si oba tímy dlhšie zvykali. Prevládali osobné kontakty pred kombinačnými akciami, ale hokej to bol od prvej minúty živý s častou streľbou. Pri vlastnom oslabení v 12. minúte ušla dvojica Drotár - Palovčík a druhý menovaný nedal Šimonovičovi šancu. V prostrednej časti už po 25 sekundách vyrovnal po peknej akcii Kroták. Lenže o dve minúty hostia udreli Bartečkom a ďalšie šance trestuhodne zahodili. Keď v 34. minúte Slaninák zvýšil na rozdiel dvoch gólov pre kamzíkov to začalo byť povážlivé. V poslednej tretine hostia upokojili hru, sústredili sa na bránenie a rýchle brejky. V 49. minúte to opäť vyšlo Slaninákovi a diváci začali skandovať "my chceme Poprad". História sa opakovala a Kežmarčania opäť úvodné stretnutie v Poprade vyhrali.

František Hossa, tréner Popradu: " Hovorí sa mi ťažko. V útočnej hre sme nesplnili to, čo sme chceli. V záverečnej fáze nám chýbal kľud a rozvaha. Súper dal dva rýchle góly o to rozhodlo. "
Jerguš Bača, asistent Kežmarku: "Mali sme v nohách ťažký zápas so Slovanom, aj dnes nás čakal ťažký súper a nová plocha. Nevedeli sme čo to s nami urobí. Išli sme s cieľom ustáť začiatok zápasu. Točili sme úzky počet hráčov, ale tí odovzdali na ľade všetko. "

MsHK GARMIN Žilina - Dukla Trenčín 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Góly: 15. Škorvánek (Kusovský, Sivák) - 4. Paroulek, 23. Radulay (Kútny, Haščák), rozhodujú: Rudý - Grečko, Orolin

Zostavy:
Žilina: Přikryl - Turoň, Javín, Hriňa, I. Droppa, Kusovský, Škorvánek - R. Krajčí, Pleva, Pokrivčák - Sivák, R. Stantien, M. Kokavec - Tvrdek, Koložváry, Važan - Hájnik, Škoda, V. Baláž
Trenčín: Hála - Bobček, Křetinský, Fatyka, V. Urban, P. Mikuš, Gabriš, Trefný, Liška - Lelenas, Kóňa, Valčák - S. Saliji, Trochta, Paroulek - T. Radulay, Marek Haščák, V. Kútny - E. Hartmann, O. Ďuriš, L. Ružička

HC 05 Banská Bystrica - HC Slovan Bratislava 5:1 (3:1, 1:0, 1:0)
Góly: 6. Tománek (M. Richter), 8. Škvaridlo (Češík, Jánoš), 16. Češík (Jánoš), 24. Igor Majeský (Bulík), 50. Tománek (Sabol) - 14. Kuľha (Vaic, Pavlas)
rozhodovali: D. Konc - Vojtek, Tvrdoň

Zostavy:
B. Bystrica: I. Petrík - P. Frühauf, M. Richter, V. Vlk, Biro, Brumerčík, Rimmel, J. Mocek - Pardavý, Bulík, Tománek - Dian, Ľ. Sabol, Igor Majeský - Škvaridlo, Češík, Jánoš - Ižvolt, Gašpar, Valach
Slovan: Konrád - Pavlas, J. Kováčik, Devečka, Sersen, Petré, M. Hruška, Huba, Hančák - Kuľha, Vaic, Hujsa - Lažo, Hreus, Kropáč - Uram, Kukumberg, Döme - A. Bezák, Liščák, Gráčik

HK 36 Skalica - HKM Zvolen 4:3 po sam. nájazdoch (2:0, 1:3, 0:0 - 0:0, 1:0) - rozh. sam. nájazd premenil Ž. Pálffy
Góly: 5. F. Novák (Škadra), 18. J. Mikúš (Pálffy), 37. Kocák (Pašek, Školiak) - 27. Turek (Hvila, Chovan), 33. Pavliš (Turek), 37. Lipiansky (Juraško, L. Černy)
rozhodovali: J. Konc - Mášik, Stano

Zostavy:
Skalica: Ondrejka - Gründling, Jendek, M. Ivičič, Beňa, Škadra, Šille, Škápik, Gula - Pálffy, Zálešák, J. Mikúš - Kocák, R. Školiak, D. Pašek - T. Višňovský, F. Novák, R. Hartmann - Kutálek, Horský, Šátek
Zvolen: J. Laco - L. Čierny, Juraško, Dlouhý, Cebák, Valach, J. Malinský, Ďaloga, Kolafa - J. Markovič, Lipiansky, J. Čierny - Hvila, Klouda, M. Chovan - Pavliš, F. Turek, Vozdecký - T. Tatar, Dubec, Lelkeš

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK ARDO Nitra 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Gól: 34. Kovář (Halaj), 44. Cibula (Kovář), 51. Huna - 32. Chrenko (Hranáč), 59. Gálik (Sedlák)
rozhodovali: Krpelec - Gašparík, Valach

Zostavy:
L. Mikuláš: Falter - Heš, M. Grman, D. Rehák, P. Lištiak, P. Kumstát, M. Varga, M. Bača, Petran - Kovář, Halaj, J. Cibuľa - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Vaškovič, B. Pohanka, Tomášek - M. Oravec, Kuric, F. Zúbek
Nitra: Falta - Hranáč, T. Sedlák, M. Školiak, Kudrna, Halász, Výborný, Zajac, König - Mach, T. Chrenko, Podstavek - Gálik, Bednařík, Ľ. Kolník - Čaládi, Poljaček, H. Ručkay - M. Chrenko, Čunderlík, Marek Slovák